Novinky z organizace Arkáda (říjen 2017)

23. 11. 2017

V Arkádě se pustili do rozvoje spolupráce se základními školami – oslovili metodiky prevence na ZŠ nebo výchovné poradce s možností využít informační kampaně na ZŠ v Písku (dopisem, emailem, telefonicky) a byl vytvořen seznam ZŠ na Písecku s kontakty na jednotlivé pracovníky ZŠ. Intenzivně se tu věnovali také přípravě inovativní informační kampaně a vytvořily propagační materiály (samolepky […]

V Arkádě se pustili do rozvoje spolupráce se základními školami – oslovili metodiky prevence na ZŠ nebo výchovné poradce s možností využít informační kampaně na ZŠ v Písku (dopisem, emailem, telefonicky) a byl vytvořen seznam ZŠ na Písecku s kontakty na jednotlivé pracovníky ZŠ.

Intenzivně se tu věnovali také přípravě inovativní informační kampaně a vytvořily propagační materiály (samolepky a letáky). U letáčků vznikly dvě formy – pro kluky, pro holky (letáček pro holky ke stažení). Také byly vytvořeny dva manuály pro práci s dětmi na II. stupni ZŠ, jsou rozděleny tematicky podle problémů (např. téma rozvod, domácí násilí, šikana, deprese apod.). V rámci samotné realizace informační kampaně bylo osloveno celkem 94 dětí v rámci 4 programů. Učitelé, metodici prevence nebo výchovní poradci ve školách se na pracovníky Arkády obraceli s konkrétními případy dětí, které zrovna řeší nějaké problémy.

V  rámci informování odborné veřejnosti v Arkádě připravili prezentaci krizové pomoci pro odbornou veřejnost.

Fotogalerie