Novinky z Centra pro dětský sluch TAMTAM (březen 2019)

13. 3. 2019

Jak pokračujeme v naplňování našich cílů: Cíle projektu se daří průběžně naplňovat. Probíhá podpora rodin, jak těch, které právě prošly diagnostikou, tak těch, kde byla u dítěte potvrzena sluchová vada.

Zaměřili jsme se na funkční spolupráci odborníků. Navštívili jsme některé porodnice a nás pracovníci foniatrického pracoviště z Brna.  Proběhla distribuce vytvořeného materiálu do porodnic. Poradkyně rané péče se zúčastnili stáže v Londýně. Tuto stáž považujeme za velký úspěch. Jednak proto, že je to poprvé, co se takto poradkyně rané péče dostaly do zahraničí a přímo k rané péči. A potom za možnost dozvědět se, jak screening sluchu a péče o děti raného věku funguje ve Velké Británii. Kolegyně přivezli spoustu materiálů a informací.

V prosinci proběhlo první setkání, kdy poradkyně přednesly nejdůležitější informace, které z Londýna „přivezli“ ostatním kolegyním. Kromě svých zážitků a informací získaly z navštívených organizací spoustu tiskového materiálu. V současné době pracují na překladech. Podařilo se také vytvořit webovou prezentaci o screeningu sluchu, která je dostupná na portále idetskysluch.cz. Rodiče zde mohou také využít online poradnu. Z této webové prezentace máme rovněž velkou radost, neboť zde mají rodiče pohromadě všechny informace jak o srceeningu sluchu, tak o problematice sluchového postižení, mohou využít online poradnu a v případě zájmu přejít přímo na stránky rané péče.

Na uvedeném odkazu si také můžete přečíst příběh jedno z podpořených dětí, a to zde.

Fotogalerie